• حمایت از کالای ایرانی

 • بیاییدچرخه را بچرخانیم؛ خرید کالای ایرانی، اشتغال فرزندان ایرانی

 • پدافند غیرعامل یک اصل همیشگی و مستمر

  پدافند غیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی جهت مقابله با تهدیدات مختلف در حوزه صنعت

 • راه اندازي سامانه بهين ياب شهركهاي صنعتي

  در ادامه روند رونق تولید، صنعتگران می توانند برای دریافت تسهیلات سرمایه درگردش و ثابت در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند.  در راستای حمایت از طرح رونق اقتصادی، تولید و اشتغال پایدار واحدهای تولیدی وطرحهای صنعتی و بازگشایی مجدد سامانه بهین یاب جهت دریافت تسهیلات مالی فرصت مناسبی برای درج اطلاعات واحدهای صنعتی است.

 • اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال

 • واحدهاي مستقر
  ?? شهرک
  ????? نفر
  ???? واحد
  ????? ميليارد ريال
  آمار صنايع کوچک
  ???? واحد
  ????? نفر
  ????? ميليارد ريال
  آمار سايت

  کاربران انلاین

  در حال حاضر 0 کاربر و 4 مهمان آنلاین می باشند.

  اجرای مشوق هاي مالياتي واحد هاي صنعتي و تولیدی

  مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتي خراسان رضوی از اجرای مشوق ها و معافیت های مالياتي براي سرمايه گذاران در شهرک‌ها و نواحي صنعتی این استان خبر داد.

  به گزارش روابط عمومي شركت شهرک‌های صنعتي خراسان رضوی ، "مسعود مهدی زاده مقدم" در نشست با ذیحساب و کارکنان حوزه مالی این شرکت که به مناسبت هفته حسابدار برگزار شد، اظهار کرد: صنعتگران نقش بسزایی در اقتصاد دارند و ما باید با استفاده از مشوق ها و مزیت ها بتوانیم گام های موثری در جهت موفقیت آنان برداریم.

  وی افزود:اعمال معافیت ها بر اساس تبصره 2 ماده 132 اصلاحی قانون ماليات هاي مستقيم و موضوع ماده 31 قانون رفع موانع توليد رقابت پذير و ارتقاي نظام مالي كشور، توسط سازمان امور مالياتي انجام می شود.

  مهدی زاده مقدم ادامه داد: بر اساس قانون و به منظور تشويق متقاضيان سرمايه گذاري در شهرک‌ها و نواحی صنعتي استان، سرمايه گذاري اشخاص حقوقي غير دولتي در بخش توليد و صنعت كه داراي مجوز سرمايه گذاري از مراجع قانوني باشند درصورت دريافت پروانه بهره برداري، از تاريخ شروع بهره برداری مشمول معافيت مالياتي خواهند شد.

  وی تأکید کرد:اين معافيت ها در شهرك ها و نواحي صنعتي مناطق كمتر توسعه يافته استان در دوره زماني13 ساله اعمال و ماليات سال هاي بعد از دوره 13 ساله معافيت مالياتي نيز تا زماني كه جمع درآمد مشمول ماليات حداکثر به میزان دو برابر سرمايه ثبت و پرداخت شده برسد با نرخ صفرمحاسبه خواهد شد.

  مهدی زاده مقدم به اعمال معافيت مالياتي7ساله براي صنايع مستقر در شهرك ها و نواحي صنعتي مناطق توسعه يافته اشاره کرد و گفت: 50 درصد از ماليات سال های بعد از دوره محاسبه مالیات با نرخ صفر یعنی 7 سال تا زمانی که جمع درآمد مشمول ماليات واحد حداکثر به میزان سرمايه ثبت و پرداخت شده برسد با نرخ صفر محاسبه می شود.

  وي در ادامه  با اشاره به در نظر گرفتن مشوق هاي مالياتي براي طرح هاي صنعتي و توليدي كه با مشاركت سرمايه گذار خارجي ايجاد شده باشند نيز  بیان كرد:در اين زمينه چنانچه اين طرح ها با مجوز سازمان سرمايه گذاري و كمك هاي اقتصادي و فني ايران انجام شده باشد به ازاي هر 5درصد مشاركت سرمايه گذار خارجي به ميزان 10درصد به مشوق فوق الذکر به نسبت سرمايه ثبت و پرداخت شده و حداكثر تا50 درصد اضافه خواهد شد.

  مهدی زاده مقدم عنوان کرد:مودي مالياتي بايد درآمدهاي خود را به نحو كامل و شفاف به سازمان امور مالياتي ابراز كند چون ماليات با نرخ صفر فقط شامل درآمد ابرازي، بجز درآمد هاي پنهان مي شود.

  رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اعمال اين مشوق هاي مالياتي گامي موثر در زمينه حمايت از سرمايه گذاران و تشويق و ترغيب بيشتر براي ايجاد فعاليت هاي توليدي و ايجاد اشتغال در شهرك ها و نواحي صنعتي خراسان رضوی خواهد کرد.

  وی در پایان گفت: با سیاست های دولت تدبیر و امید و حمایت های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران رونق اقتصادی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان روز افزون شده و همین مسیر باید با حرکتی پرشتاب ادامه یابد.