• حمایت از کالای ایرانی

 • بیاییدچرخه را بچرخانیم؛ خرید کالای ایرانی، اشتغال فرزندان ایرانی

 • پدافند غیرعامل یک اصل همیشگی و مستمر

  پدافند غیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی جهت مقابله با تهدیدات مختلف در حوزه صنعت

 • راه اندازي سامانه بهين ياب شهركهاي صنعتي

  در ادامه روند رونق تولید، صنعتگران می توانند برای دریافت تسهیلات سرمایه درگردش و ثابت در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند.  در راستای حمایت از طرح رونق اقتصادی، تولید و اشتغال پایدار واحدهای تولیدی وطرحهای صنعتی و بازگشایی مجدد سامانه بهین یاب جهت دریافت تسهیلات مالی فرصت مناسبی برای درج اطلاعات واحدهای صنعتی است.

 • اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال

 • واحدهاي مستقر
  ?? شهرک
  ????? نفر
  ???? واحد
  ????? ميليارد ريال
  آمار صنايع کوچک
  ???? واحد
  ????? نفر
  ????? ميليارد ريال
  آمار سايت

  کاربران انلاین

  در حال حاضر 0 کاربر و 2 مهمان آنلاین می باشند.

  استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: لزوم اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید

  با حضوراستاندار خراسان رضوی و مسئولین استانی نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومي شرکت شهرک‌هاي صنعتي خراسان رضوي، علی رضا رشیدیان در این نشست گفت: مدیران دستگاه های اجرایی موظف به اجرای مصوبات ستاد ها و کارگروه های فرادستی همچون تسهیل، اقتصاد مقاومتی و مانند آن هستند.
  وی با تاکید بر لزوم حل مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی استان از سوی مدیران در چارچوب اختیارات قانونی، افزود:  اگر رفع موانع، خارج از توان و اختیار آن دستگاه باشد؛ در ستادهای فرادستی مطرح و تصمیم گیری می شود.
  استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: این کارگروه و ستادهای فرادستی چون اقتصاد مقاومتی و تسهیل برای چاره اندیشی و حل برخی گره ها و مسائلی است که به دلیل محدودیت اختیارات دستگاه ها قابل حل و فصل نیست.
  رشیدیان با بیان اینکه گاهی رفع موانع و گره هایی که ایجاد می شود خارج از حیطه  اختیار مدیران است؛ خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت شوراهای بالادستی که قانون اختیارات ویژه ای برای آن دیده و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و عملیاتی و اجرایی شدن سیاست های 24 گانه ابلاغیه رهبر معظم انقلاب است؛ استفاده شود.
   وی تصریح کرد: مسئولیت هرتصمیمی که در این راستا گرفته و اقدام شود با این ستادها و بالاترین مقام اجرایی آن در استان یعنی استاندار است و اگر مساله ای هم باشد بر ذمه مدیر نیست؛ مدیران اجرایی موظف به اجرا هستند و اگر اشکالی باشد سازمان بازرسی موضوع را از این ستاد پیگیر می شود.
  استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: اگر در موردی مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، مغایرت قانونی داشته باشد اعلام می کنند و در ستاد مرکزی بررسی و تصمیم لغو می شود.
  استاندار خراسان رضوی با اشاره به رشد 13درصدی اعطای تسهیلات طی هفت ماهه ی سال جاری از سوی بانک های استان، اظهار داشت: انتظار است درحوزه تسهیلات رونق تولید، این منابع به اشتغال و اقتصاد اختصاص یابد و با حساسیت و نگرش قبل به تولید و اشتغال استان کمک شود.
  رشیدیان بر ضرورت پایش تسهیلات اختصاصی به واحدهای صنعتی که تا کنون از این منابع استفاده کرده اند تاکید و اظهار کرد: همه دستگاه ها اعم از سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک های صنعتی و غیره کمک کنند تا این موضوع پایش و کنترل شود.
   در حاشیه این نشست"مسعود مهدی زاده مقدم"مدیرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي خراسان رضوي، گفت: خوشبختانه اقدامات مؤثري در جهت رفع مسائل واحدهاي توليدي، درنشست های ستاد اقتصاد مقاومتي و رفع موانع توليد استان انجام‌شده و تسهيلات موردنياز در اختيار سرمایه‌گذاران طبق اولویت قرار می گیرد.

  وی افزود: یکی از دغدغه های بخش توليد و صنعت بحث سرمايه در گردش است که با راهکارهایی که به صاحبان صنعت توسط مشاوران ما به آنها داده می شود تا حدود زیادی به این مسئله کمک شده است.

  رئیس هیأت مدیره ومديرعامل شركت شهرک‌های صنعتي خراسان رضوی، خاطرنشان كرد: تقویت و حمایت از صنايع خرد، كوچك و متوسط جزو اولویت ­های اصلی و برنامه ­های راهبردی این شرکت است تا علاوه بر ايجاد اشتغال در استان، توسعه صنعتي و اقتصادي و توانمندی بیشتر صنعتگران را بدنبال داشته باشد.