• دهه مبارک فجر گرامی باد

 • پدافند غیرعامل یک اصل همیشگی و مستمر

  پدافند غیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی جهت مقابله با تهدیدات مختلف در حوزه صنعت

 • راه اندازي سامانه بهين ياب شهركهاي صنعتي

  در ادامه روند رونق تولید، صنعتگران می توانند برای دریافت تسهیلات سرمایه درگردش و ثابت در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند.  در راستای حمایت از طرح رونق اقتصادی، تولید و اشتغال پایدار واحدهای تولیدی وطرحهای صنعتی و بازگشایی مجدد سامانه بهین یاب جهت دریافت تسهیلات مالی فرصت مناسبی برای درج اطلاعات واحدهای صنعتی است.

 • اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال

 • مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی

  مشهد، از جانب آیسسکو(سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی اسلامی ) به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال 2017 (دی ماه 1395 تا دی ماه 1396) برگزیده شده است.

   

   

 • واحدهاي مستقر
  ?? شهرک
  ????? نفر
  ???? واحد
  ????? ميليارد ريال
  آمار صنايع کوچک
  ???? واحد
  ????? نفر
  ????? ميليارد ريال
  آمار سايت

  کاربران انلاین

  در حال حاضر 0 کاربر و 6 مهمان آنلاین می باشند.

  استاندار خراسان رضوی: 35 درصد سرمایه های خارجی خرد کشور در مراکز جذب خراسان رضوی انجام شده است

  با حضور استاندار خراسان رضوی، مدیرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتی استان و مسئولان استانی نشست کارگروه اشتغال و اقتصاد استان برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌هاي صنعتی خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این جلسه گفت: 35 درصد از کل جذب سرمایه های خارجی خرد در کشور در مراکز جذب این استان انجام شده است.
  وی با اشاره به اینکه روند شاخص های اقتصادی استان مثبت است، افزود: کاهش نرخ بیکاری، رشد صادرات و تراز مثبت تجاری و در این میان رشد قابل توجه جذب سرمایه گذاری در استان نمود این روند و حرکت مثبت است .
  به گفته وی، از ابتدای سال 25 طرح سرمایه گذاری در استان با 580 میلیون دلار در استان مصوب شده است که نسبت به سال قبل رشد سه برابری دارد.
  وی اظهار کرد: استان در حوزه جذب سرمایه گذاری توانسته  ظرفیت جدب خوبی ایجاد کند اما همچنان هم نیاز و هم ظرفیت استان بسیار بیش از اینهاست.
   
  وی در ادامه با اشاره به عملکرد خوب استان در حوزه پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی ، دستگاه های استان را موظف کرد فقط به صرف انجام وظیفه قانونی ابلاغی به این موضوع نگاه نکرده و بر اساس ضوابط و شرایط قانونی تعیین شده علاوه بر طرح های اولیه در راستای کوچک سازی دولت و واگذاری امور ، طرح های قابل واگذاری خود را احصا و نسبت به این امر اقدام کنند.
   
  وی افزود: نباید خود را محدود کنیم و در صورتی که امکان آن است همه دستگاه هادر حوزه واگذاری پروژه ها و طرح های دارای قابلیت واگذاری خود اقدام کنند .
  وی با اشاره برش پروژه های اقتصاد مقاومتی استان گفت : 191 پروژه در این حوزه داریم که باید پیشرفت فیزیکی آنها بعنوان موارد تکلیفی استان بیش از رقم کنونی بود .
  وی عنوان کرد: مدیران و دستگاه های مربوطه به طور جدی پیگیری کنند تا  انتهای سال پیشرفت پروژه های این حوزه از روند قابل قبولی برخوردار شود.
   
  وی با اشاره به اینکه 40 مورد از این پروژه ها در آذرماه به اتمام و بهره برداری رسیده است ، عنوان کرد : 32 پروژه دیگر بین 80 تا 99 درصدپیشرفت دارد که در واقع قابلیت تکمیل و اتمام آن تا انتهای سال وجود دارد و پیشرفت فیزیکی 42 پروژه دیگر هم تا 79 درصد می باشد.
  رشیدیان افزود: باید شرایط پروژه های اقتصاد مقاومتی با اولویت بخشی که درصد پیشرفت بیشتری دارد به یک سطح خوب برسد.
  در حاشیه این نشست مسعود مهدی زاده مقدم مدیرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتی خراسان رضوی، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، اقدامات موثری در راستای رفع موانع تولید صنایع مختلف صنعتی و تولیدی انجام شده است تا بستر تولید و اشتغال مولد نیز بیش از پیش فراهم گردد.

  وی افزود: طبق قانون حمایت های لازم از سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام می شود تا دغدغه ای در مسائل مختلف درشهرک‌ها و نواحی صنعتی نداشته باشند.